Bejzbolaši varaždinske Vindije nastupili su na Finkstonball-u, višednevnom međunarodnom turniru održanom u gradiću Attnang-Puchheim na sjeverozapadu Austrije.
U utakmicama skupine Vindija je prvo nadjačala domaćina ASAK Athleticse rezultatom 8-0, uz dominantno bacanje Borne Streleca dok je u drugoj utakmici Vindija bila bolja od ekipe Elb Akademie iz Hamburga rezultatom 12-0, a bacač za našu ekipu bio je Dean Jacobs. Jacobs u hrvatskom prvenstvu nastupa za momčad BSK Medvednice, a Vindiji se privremeno pridružio na Finkstonball turniru. Protiv američke momčadi X-Presidents varaždinska ekipa ulovila je ritam nakon ulaska u igru mladog bacača Svena Sabola, koji uz podršku obrane kontrolira utakmicu i tako vodi Vindiju do pobjede rezultatom 10-8. U polufinalnoj utakmici dočekala ih je ekipa Red Wolves iz Budimpešte, protiv kojih su varaždinski bejzbolaši slavili rezultatom 8-3 i tako se plasirali u finale.
U napetoj finalnoj utakmici Vindija je igrala protiv američke ekipe BBJO (Baseball jobs oversees) sastavljene većinom od profesionalnih igrača iz SAD-a i Kanade. Utakmica je bila neizvjesna do posljednje izmjene, obje ekipe su igrale čvrsto, a za momčad Vindije odlično je bacao Nino Kruhek. U samoj završnici ekipa BBJO dobrim udarcem osvaja bod i time odnosi pobjedu rezultatom 3-2.
BK Vindija Varaždin kući nosi pehar za odlično drugo mjesto s jednog od najjačih pozivnih turnira u Europi, a varaždinski bejzbolaši su još jednom pokazali da mogu parirati žestokoj međunarodnoj konkurenciji.
Momčad Vindije je već dobro poznat gost na ovom austrijskom turniru, a nakon što su odnijeli prvo mjesto 2002. godine, posljednji put su u finalu nastupili 2009. Ovogodišnjim nastupom BK Vindija potvrdila je svoj ugled kao jedan od favorita ovog austrijskog turnira, a nakon povratka u Varaždin i kratkog predaha, bejzbolaše već ovog vikenda čekaju redovne utakmice hrvatskog prvenstva protiv ekipe iz Zagreba.













