Španjolska pobjedom u utakmici s Mađarskom osigurala drugi krug

U prvoj utakmici Mađarska i Španjolska odigrali su rezultatom 25:27 (12:13). Mađari su kao i Danskom odigrali dobro cijeli susret, a svoje današnje suparnike nisu uspjeli zaustaviti u posljednje dvije međusobne utamice odigrane na EHF EURO. Španjolci su upisali 34:27 prije četiri godine u Danskoj te 31:29 2016. u Poljskoj. Mađari trenutno imaju šest poraza zaredom, a niz su započeli 2016.
Španjolci su u prvom poluvremenu imali prednost nekoliko puta po tri gola, međutim u zadnjim minutama momčad Ljubomira Vranješa taj zaostatak uspjeva smanjiti na samo gol zaostatka.
Drugo poluvrijeme uzbudljivo i krajnje neizvjesno. U 56. minuti Mađarska ima priliku za izjednačenje, međutim propušta priliku i Španjolska u trenucima kada se lomi utakmica odlazi na dva gola prednosti, koji su pokazalo se, bili dovoljni za pobjedu i prolazak u drugi krug natjecanja.

Španjolska: Gurbindo 3, Fernandez A. , Rivera 4, Entrerrios , Dujshebaev 4, Sarmiento 3, Aguinagalde , Arino 4, Canellas, Sole 2 , Balaguer 2 , Figueras 4, Dujshebaev D. , Perez 1

Mađarska: Balogh 5, Bartok 2, Bodo 2, Csaszar 1, Jamali 2, Lekai 4, Juhasz 1, Vilovski 1, Banhidi 6, Szollosi 1

Susret je sudio sudački par: Sorin-Laurentiu Dinu (ROU) i Constantin Din (ROU)