U-18 Prvenstvo Hrvatske u stolnom tenisu

Zagreb i Mladost juniorski prvaci Hrvatske

U Varaždinu je danas počelo U-18 Prvenstvo Hrvatske u stolnom tenisu za juniorke i juniore. Ovo je prvo veliko natjecanje u stolnom tenisu u Republici Hrvatskoj, otkako je početkom ožujka u Varaždinu održano Europsko stolnotenisko Prvenstvo, te se ono odigrava uz posebne mjere predostrožnosti i bez nazočnosti gledatelja sukladno odlukama Stožera civilne zaštite i epidemiološkim mjerama.

Na Prvenstvu sudjeluje 25 juniorki i 32 juniora iz 14 hrvatskih klubova, a mečeve u pojedinačnoj muškoj i ženskoj kategoriji te u kategoriji parova i mješovitih parova u tri dana Prvenstva Hrvatske nadzirat će 6 sudaca.

Prvog dana Prvenstva nastupili su juniori i juniorke ekipno, a u završnici su najbolje rezultate ostvarili juniori Zagreba i juniorke Mladosti osvojivši prvo mjesto u ekipnoj konkurenciji.

Zagreb (Ivor Ban, Filip Borovnjak, Lovro Zovko, Leo Vekić, Petar Znika i Luka Lozušić) je pobjedom u finalu nad Dugim Selom (3:0) obranio lanjski naslov. U borbi za treće mjesto TIS je slavio nad Zabokom s 3:1. Mladost (Gabrijela Alviž, Marla Vidaković, Mia Šćepanović, Dora Ćosić i Zara Ilić) je za zlato s 3:0 bila bolja od Starra, a u borbi za broncu Varaždin je s 3:1 pobijedio Samobor.

Juniori
Skupina 1
Zagreb – Strmec 3:0, Zabok – Mihovljan 3:2, Zagreb – Mihovljan 3:0, Zabok – Strmec 3:0, Zagreb – Zabok 3:0, Mihovljan – Strmec 3:0.

Skupina 2
TIS – Cibalia 3:0, Dugo Selo – Opatija ’08. 3:0, TIS – Opatija ’08. 3:0, Dugo Selo – Cibalia 3:1, TIS – Dugo Selo 1:3, Opatija ’08. – Cibalia 0:3.

Za 7. mjesto: Opatija 08. – Strmec 3:0; za 5. mjesto: Mihovljan – Cibalia 3:0, za 3. mjesto: TIS – Zabok 3:1; za 1. mjesto: Zagreb – Dugo Selo 3:0.
Poredak: Zagreb, Dugo Selo, TIS, Zabok, Mihovljan, Cibalia, Opatija ’08., Strmec.

Juniorke
Skupina 1
Vrsar – Samobor 2:3, Mladost – Samobor 3:0, Mladost – Vrsar 3:0.

Skupina 2
Varaždin – Bjelovar 3:1, Starr – Bjelovar 3:1, Starr – Varaždin 3:0.

Za 5. mjesto: Bjelovar – Vrsar 2:3, za 3. mjesto: Varaždin – Samobor 3:1; za 1. mjesto: Mladost – Starr 3:0.

Poredak: Mladost, Starr, Varaždin, Samobor, Vrsar, Bjelovar.

U subotu 12. rujna natječu se juniorke i juniori pojedinačno i u igri parova, a mečevi počinju u 11 sati.

U Varaždinu je danas počelo U-18 Prvenstvo Hrvatske u stolnom tenisu za juniorke i juniore. Ovo je prvo veliko natjecanje u stolnom tenisu u Republici Hrvatskoj, otkako je početkom ožujka u Varaždinu održano Europsko stolnotenisko Prvenstvo, te se ono odigrava uz posebne mjere predostrožnosti i bez nazočnosti gledatelja sukladno odlukama Stožera civilne zaštite i epidemiološkim mjerama.

Na Prvenstvu sudjeluje 25 juniorki i 32 juniora iz 14 hrvatskih klubova, a mečeve u pojedinačnoj muškoj i ženskoj kategoriji te u kategoriji parova i mješovitih parova u tri dana Prvenstva Hrvatske nadzirat će 6 sudaca.

Prvog dana Prvenstva nastupili su juniori i juniorke ekipno, a u završnici su najbolje rezultate ostvarili juniori Zagreba i juniorke Mladosti osvojivši prvo mjesto u ekipnoj konkurenciji.

Zagreb (Ivor Ban, Filip Borovnjak, Lovro Zovko, Leo Vekić, Petar Znika i Luka Lozušić) je pobjedom u finalu nad Dugim Selom (3:0) obranio lanjski naslov. U borbi za treće mjesto TIS je slavio nad Zabokom s 3:1. Mladost (Gabrijela Alviž, Marla Vidaković, Mia Šćepanović, Dora Ćosić i Zara Ilić) je za zlato s 3:0 bila bolja od Starra, a u borbi za broncu Varaždin je s 3:1 pobijedio Samobor.

Juniori
Skupina 1
Zagreb – Strmec 3:0, Zabok – Mihovljan 3:2, Zagreb – Mihovljan 3:0, Zabok – Strmec 3:0, Zagreb – Zabok 3:0, Mihovljan – Strmec 3:0.

Skupina 2
TIS – Cibalia 3:0, Dugo Selo – Opatija ’08. 3:0, TIS – Opatija ’08. 3:0, Dugo Selo – Cibalia 3:1, TIS – Dugo Selo 1:3, Opatija ’08. – Cibalia 0:3.

Za 7. mjesto: Opatija 08. – Strmec 3:0; za 5. mjesto: Mihovljan – Cibalia 3:0, za 3. mjesto: TIS – Zabok 3:1; za 1. mjesto: Zagreb – Dugo Selo 3:0.
Poredak: Zagreb, Dugo Selo, TIS, Zabok, Mihovljan, Cibalia, Opatija ’08., Strmec.

Juniorke
Skupina 1
Vrsar – Samobor 2:3, Mladost – Samobor 3:0, Mladost – Vrsar 3:0.

Skupina 2
Varaždin – Bjelovar 3:1, Starr – Bjelovar 3:1, Starr – Varaždin 3:0.

Za 5. mjesto: Bjelovar – Vrsar 2:3, za 3. mjesto: Varaždin – Samobor 3:1; za 1. mjesto: Mladost – Starr 3:0.

Poredak: Mladost, Starr, Varaždin, Samobor, Vrsar, Bjelovar.

U subotu 12. rujna natječu se juniorke i juniori pojedinačno i u igri parova, a mečevi počinju u 11 sati.

leave a reply