Pitate se: „Gdje sam ja u Odluci o zabrani napuštanja mjesta prebivališta i stalnog boravišta u RH?“

Propusnice iz vitalnih obiteljskih razloga poput pružanja skrbi djeci ili starijim osobama ili kupnje hrane i osnovnih potrepština – izdaju lokalni (gradski i općinski) Stožeri civilne zaštite, čija su sjedišta u općinama i gradovima naše Županije.

Uvažavajući sve osobne razloge koje spominjete u brojnim svojim upitima upućenim putem e-pošte Policijske uprave varaždinske, ističemo da se Odluke Stožera civilne zaštite Republike Hrvatske donose za cjelokupno pučanstvo, a ne za pojedinačne slučajeve.
Uvažite činjenicu da se mjere pooštravaju zbog nepridržavanja propisanih mjera kojima je cilj Vaša zaštita. Cilj mjera i Odluka je smanjenje broja oboljelih, a što se može postići i na način da se smanje migracije građana.

Kako bi svi zajedno uspjeli zaustaviti širenje bolesti, migracije se moraju svesti na najmanju moguću mjeru, u smislu da se obavlja doista samo ono što je vitalno za život.

U nastavku Vam omogućavamo i preporučamo da klikom na link još jednom pročitate “Odluku o zabrani napuštanja mjesta prebivališta i stalnog boravka u RH”.

Napominjemo kako Policijska uprava varaždinska ne izdaje propusnice građanima!

Propusnice iz vitalnih obiteljskih razloga poput pružanja skrbi djeci ili starijim osobama ili kupnje hrane i osnovnih potrepština – izdaju lokalni (gradski i općinski) Stožeri civilne zaštite, čija su sjedišta u općinama i gradovima naše Županije.

Građanima koji trebaju hitnu medicinsku skrb – propusnice izdaju izabrani liječnici obiteljske medicine.

Putovanje na posao i s posla ako je obavljanje posla neophodno i ne može se obaviti od kuće – propusnice izdaju odgovorne osobe u pravnoj osobi (tvrtki ili ustanovi).

Napominjemo kako je Policijska uprava varaždinska tijekom protekla 24 sata u nadzoru na policijskim punktovima, zatekla 88 osoba bez Propusnica.

leave a reply